Skip to content

Poniżej krótki artykuł w formie wywiadu na temat masażu balijskiego.

Dziękujemy Anywhere.pl

 

POŁĄCZENIE WIELU TRADYCYJNYCH TECHNIK MASAŻU, KTÓRE NIE TYLKO LIKWIDUJĄ BÓLE CIAŁA, ALE PRZEDE WSZYSTKIM PRZYNOSZĄ ULGĘ, UKOJENIE I SZEROKO POJĘTY RELAKS. JAK OSIĄGNĄĆ STAN, KTÓRY DLA SZCZĘŚLIWYCH MIESZKAŃCÓW WYSPY BALI JEST NORMĄ, A DLA NAS STAJE SIĘ CORAZ WIĘKSZYM WYZWANIEM? POROZMAWIAJMY O TYM Z EKSPERTAMI.

Relaks w czasach, gdy stres i napięcie towarzyszą nam coraz częściej staje się niezwykle trudny. Na co dzień czujemy, że zbyt wiele bodźców potrafi skutecznie odwrócić naszą uwagę w momentach, w których staramy się odpocząć. W sytuacji, gdy nasze własne sposoby na odprężenie nie przynoszą rezultatów, warto skierować się do miejsc, które wręcz słyną z niezwykłej mocy uzdrawiania. W Trójmieście takim miejscem jest Prana Spa. To wyjątkowa przestrzeń dla tych, którzy potrzebują resetu. Tworzona jest przez najlepszych specjalistów prosto z regionów, dla których równowaga ciała i ducha to priorytet. O tym, czym jest masaż balijski i jakie korzyści nam daje rozmawiamy z twórcami tego niezwykłego miejsca.

Na czym polega masaż balijski?

Masaż balijski wywodzi się z rajskiej wyspy Bali. Co ciekawe, przez jej mieszkańców nazywaną Wyspą Szczęśliwych Ludzi. Zabieg ten to jeden z najbardziej odprężających masaży orientalnych. Dba przede wszystkim o wyregulowanie wszystkich procesów w naszym ciele, przybliżając nas tym samym do osiągnięcia stanu równowagi ciała i ducha. Jest całkiem intensywny w wykonaniu, ponieważ zawiera elementy akupresury i refleksoterapii, co powoduje jeszcze lepsze rozluźnienie mięśni głębokich. Podczas masażu wykorzystuje się takie techniki, jak rozcieranie, rozciąganie, ugniatanie i gładzenie. Do tego kojące zmysły zapachu i relaksacyjna muzyka. Nie sposób nie pokochać tego masażu!

Dla kogo przeznaczony jest masaż balijski?

Z masażu balijskiego może korzystać każdy, kto potrzebuje odprężenia i ukojenia. Jednak najbardziej polecany jest on osobom:
• miewającym częste skurcze mięśni oraz bóle napięciowe,
• po kontuzjach i urazach, w celu przywrócenia elastyczności i sprawności,
• sportowcom,
• cierpiącym na częste bóle głowy,
• przemęczonym, prowadzącym siedzący tryb życia,
• przepracowanym i zestresowanym.
Siła masażu balijskiego jest dostosowywana indywidualnie do każdego klienta, zatem może mieć on charakter relaksacyjny bądź sportowy.

Jakie są korzyści i efekty po zabiegu?

Jest to znakomita forma relaksu, która pozwala pozbyć się bólu mięśni, kręgosłupa, zakwa- sów czy migreny.
W tempie dzisiejszego życia, każdemu z nas przyda się chwila odprężenia. Warto więc czasem zatrzymać się, wsłuchać w swoje ciało i zadbać o odpoczynek, który przy okazji daje ukojenie i rozluźnienie. Przyznajmy, że trudno być obecnym „tu i teraz” oraz cieszyć się ży- ciem, podczas gdy nasze ciało się buntuje.

Czy pomiędzy klientami z Polski a tymi z innych krajów występują zauważalne różnice związane z poziomem stresu?
Według badań STADA Health Report 2022, Polacy należą do ludzi o najwyższym poziomie stresu. Jak wynika z badania – aż 26% dorosłych Polaków czuje się na granicy wypalenia, a 41% twierdzi, że ich poziom stresu znacznie wzrósł od początku pandemii COVID-19 (średnia badania to 37%). Liczby te można mnożyć, a ogólny wniosek i tak będzie jeden – w porównaniu z krajami południowej Europy, daleko nam do osiągnięcia spokoju i harmonii. Może to być powodem, dla którego coraz częściej szukamy „odskoczni” od obowiązków czy frustrujących nas sytuacji.

Jakie emocje najczęściej towarzyszą klientom po masażu? O czym najczęściej wspominają?

Po pierwsze i najważniejsze, nasi goście doświadczają pracy z ciałem, która skupia się na jego rozluźnieniu oraz pobudza wszystkie zmysły. Podczas masażu, klienci całkowicie oddają się przyjemnemu uciskowi, a cisza sprawia, że w pełni mogą skupić się na „tu i teraz”. Jesteśmy przekonani, że właśnie takie doświadczenie redukuje ich stres, odrywa na chwilę od codziennych zajęć oraz przynosi satysfakcję z tego, że w końcu zrobili coś dla siebie i swojego zdrowia. Warto wspomnieć, że w trakcie zabiegu nierzadko pojawiać się może nawet lekki dyskomfort czy ból podczas silniejszego ucisku. Po chwili jednak następuje przyjemne rozluźnienie. Śmiech i wdzięczność gości za tak relaksujący wypoczynek wyraźnie udowadnia, że było warto.

Co wyróżnia Prana Spa na tle innych salonów SPA?

Naszą największą wartością są bez wątpienia terapeutki z Bali, które swoją wiedzę zdobywa- ły w balijskich szkołach masażu. Jednak poza wiedzą, bardzo dużą wagę przywiązujemy do tego, aby nasze masażystki miały duże do- świadczenie zawodowe, dzięki czemu podczas masażu niosą nie tylko relaks, ale i pomoc. Staramy się, by już od momentu wejścia nasi goście poczuli się zrelaksowani, a każdy kolejny krok był miłym zaproszeniem do świata orientu i ukojenia zmysłów.

Jaka jest Wasza główna motywacja do tego, by o masażu balijskim usłyszało jak najwięcej osób?

Wierzymy, że holistyczne podejście do naszego zdrowia może znacznie przybliżyć nas do harmonii życiowej. Ważne jest by zrozumieć siebie zarówno w sferze fizycznej, jak i samopoczucia oraz emocji, a następnie zadbać o prawidłowe funkcjonowanie każdej z nich. Tylko patrząc na siebie w ten sposób możemy uzdrowić zarówno nasze ciało i duszę. Masaż balijski to zdecydowanie jedno z „narzędzi”, które może ci w tym pomóc.

 

Nie przegap naszych niesamowitych ofert!

Zapisz się już dziś i odbierz prezent powitalny.