Skip to content

Ajurweda to inaczej Nauka Życia, nic więc dziwnego, że zabiegi związane z tą praktyką obejmują naturalne terapie lecznicze i składniki, które są pozyskiwane prosto z natury, a nie opracowywane w laboratorium od podstaw.
Praktykujący Ajurwedę rozpoczyna proces leczenia od wewnętrznego oczyszczenia. Następnie należy zaplanować specjalną dietę zawierającą suplementy ziołowe. Pacjentom zaleca się również ćwiczenie jogi i medytacji, aby jeszcze bardziej przyspieszyć zdrowienie. Udowodniono skuteczność Ajurwedy w leczeniu drobnych problemów zdrowotnych, takich jak ból ciała i stres psychiczny. W przypadku cięższych i bardziej zaawansowanych schorzeń lekarze mogą zalecić praktyki ajurwedyjskie jako terapię uzupełniającą obok konwencjonalnych leków.

Korzyści z zabiegów ajurwedyjskich

Znaczenie ajurwedy i liczne korzyści medyczne, jakie oferuje, zostały dobrze udokumentowane od czasu jej powstania wieki temu. Zabiegi ajurwedy są uważane za jedne z najlepszych środków zapobiegawczych, jakie można podjąć, pozwalając organizmowi na szybsze wywołanie naturalnego procesu gojenia i zapewniając zdrowsze podejście do życia.

OGÓLNA POPRAWA ZDROWIA
Wyjątkowość zabiegów ajurwedyjskich polega na tym, że ich celem jest uporanie się z pierwotną przyczyną dolegliwości. Zamiast leczyć chorobę, Ajurweda skupia się na jednostce. Wiele ziół i przypraw używanych w medycynie ajurwedyjskiej ma udowodnione właściwości lecznicze, a ich stosowanie odbywa się zarówno wewnętrznie, jak i zewnętrznie, aby uzyskać bardziej holistyczne leczenie. W połączeniu z ćwiczeniami umysłowymi, takimi jak joga i medytacja, promuje bardziej pozytywny i zdrowszy styl życia.

DBA O ZDROWSZĄ SKÓRĘ
Kwasy tłuszczowe Omega 3 są niezwykle skutecznym źródłem składników odżywczych dla Twojej skóry. Pomagają w poprawie elastyczności skóry, jednocześnie nadając jej promienny blask. Leki ajurwedyjskie zawierają zielone warzywa liściaste i orzechy, które są bogate w ten składnik odżywczy, więc stosowanie ajurwedyjskiej rutyny pielęgnacyjnej jest niezwykle korzystne.

POPRAWIA ZDROWIE PSYCHICZNE
Holistyczne zabiegi ajurwedyjskie są najlepsze. Połączenie leków ziołowych z jogą i medytacją otwiera umysł, ciało i duszę na zupełnie nowy poziom samodoskonalenia. Ponadto zioła ajurwedyjskie, takie jak brahmi, są stosowane jako leki uzupełniające w medycynie zachodniej w leczeniu osób z problemami takimi jak stres psychiczny i depresja.

ZMNIEJSZA RYZYKO WYSTĄPIENIA CHORÓB
Profilaktyka to najlepsze lekarstwo – to podstawa Ajurwedy! Nauka o życiu uczy nas doskonalenia się poprzez dobrze zaplanowany, zrównoważony i konsekwentny styl życia, który obejmuje jedzenie właściwych rzeczy, regularne ćwiczenia i skupienie się na oddychaniu. Wszystko to uzupełnia się wzajemnie, aby pomóc osiągnąć szczytową kondycję fizyczną i psychiczną, która pomaga zmniejszyć ryzyko zarażenia się chorobami.

POMAGA W REDUKCJI WAGI
Otyłość jest jednym z głównych czynników prowadzących do licznych powikłań zdrowotnych. Oprócz leczenia opartego na lekach, praktycy ajurwedyjscy mogą również zalecić plan diety, który pomoże w kontrolowaniu wagi i jej redukcji. Może to obejmować proste korekty, takie jak przejście z zimnych napojów na gorące i skupienie się na lekkostrawnym jedzeniu przez bardziej dopracowany plan, który obejmuje pełen plan żywieniowy składający się z 3 posiłków dziennie z obfitymi śniadaniami i lżejszymi kolacjami, które powinny być spożywane regularnie i konsekwentnie, a także połączone z regularnymi ćwiczeniami.

REDUKUJE WZDĘCIA
Krótki, intensywny i dokuczliwy ból, który odczuwa się w żołądku po spożyciu ciężkiego posiłku, jest wynikiem wzdęć. Brak umiaru w jedzeniu jest bardzo niezdrowy dla układu pokarmowego i często może prowadzić do wytwarzania gazów w brzuchu. Zioła i przyprawy ajurwedyjskie mają niesamowite właściwości przeciwutleniające. Doświadczony praktyk Ajurwedy może pomóc w ustaleniu planu diety, który zawiera kardamon, imbir i kminek lub zapewni szybkie środki zaradcze, aby pomóc wyeliminować wzdęcia.

ŁAGODZI ZABURZENIA HORMONALNE
Zabiegi ajurwedyjskie są szczególnie polecane kobietom w ciąży lub przechodzącym bolesny cykl menstruacyjny. Zabiegi detoksykacyjne pomagają utrzymać ciało w stanie zrelaksowania poprzez określone formy jogi i odpowiednią ilość odpoczynku. Pomaga to złagodzić zaburzenia równowagi hormonalnej związane z ciążą i miesiączką.

DETOKSYKUJE ORGANIZM
Ajurwedyjskie leczenie Panchakarma jest popularne ze względu na niesamowite korzyści zdrowotne, jakie może mieć dla naszego ciała, umysłu i duszy. Kluczowym powodem podjęcia zabiegów Panchakarma jest procedura detoksykacji.

LECZY BEZSENNOŚĆ
Ponieważ wiele procedur ajurwedyjskich skupia się na oczyszczeniu i detoksykacji, zaburzenie snu znane jako bezsenność można skutecznie leczyć poddając się zabiegom ajurwedyjskim lub spożywając suplementy ajurwedyjskie w ramach planu dietetycznego, aby pomóc w poprawie jakości snu. Klasyczne metody to mieszanie zmiażdżonych migdałów w ciepłej szklance mleka lub wcieranie oleju kokosowego w skórę głowy i stopy.

REDUKUJE STANY ZAPALNE
Inną kluczową korzyścią zdrowotną przyjmowania leków ajurwedyjskich jest ich działanie przeciwzapalne. Wiele ziół i przypraw w lekach ajurwedyjskich łagodzi bóle związane z ruchami jelit, stawami i dolną częścią pleców. Wszechstronne procedury oczyszczania i detoksykacji przeprowadzane przez praktyków ajurwedyjskich mogą pomóc uwolnić umysł, ciało i duszę od tych powszechnych dolegliwości.

Nie przegap naszych niesamowitych ofert!

Zapisz się już dziś i odbierz prezent powitalny.