Shirodhara to starożytna metoda leczenia ajurwedyjskiego, która może pomóc odnaleźć harmonię w umyśle, ciele i duchu dla holistycznego dobrego samopoczucia. Jest to jedna z najistotniejszych terapii w Ajurwedzie, która nie tylko odmładza i oczyszcza organizm, ale także łagodzi stres, zmęczenie psychiczne i leczy szereg zaburzeń.
Słowo „Shirodhara” wywodzi się z dwóch sanskryckich słów – „Shiro” oznaczającego głowę i „Dhara” oznaczającego strumień, przelew lub przepływ. Razem oznacza to wylewanie lub kapanie letnim olejkiem ziołowym na czoło ciągłym strumieniem. Podczas kuracji olejek wylewa się z określonej wysokości na określony czas, aby przepłynął przez skórę głowy i we włosy. Stymuluje witalny punkt na głowie zwany „Ajna Marma” lub „Maha-Marma”, który zapewnia stabilność umysłu i świadomości. Według Ajurwedy, Ajna Marma jest kluczowym punktem, przez który krąży witalna siła życiowa czyli „Prana”. Jest również znany jako centrum intuicji i nazywany „Czakrą trzeciego oka”.
Ponadto Shirodhara równoważy dosze w ciele i poprawia funkcjonowanie układu nerwowego.

Korzyści z leczenia Shirodhara

Łagodzi stres
Stresujące wydarzenia mogą powodować, że ciało przechodzi fizyczne lub emocjonalne zmiany, które mogą powodować niepokój, frustrację i złość. Zabieg Shirodhara może pomóc znacznie zmniejszyć stres związany z umysłem, jak i ciałem.

Podczas wylewania ciepłych olejków ziołowych i lekkiego masażu głowy, ciało przechodzi w stan relaksu, oszczędza energię, rozszerzają się naczynia krwionośne i zwalnia bicie serca. Dlatego terapia Shirodhara ma kluczowe znaczenie w leczeniu nadciśnienia i arytmii.

Ponieważ większość istniejących obecnie chorób jest w pewien sposób związana ze stresującym stylem życia, minimalizacja skutków stresu jest niezbędna dla zapewnienia zdrowia przez całe życie. Shirodhara promuje spokój, a ten z kolei przeciwdziała stresowi. Nawet jedna sesja Shirodhary może pomóc w walce ze skutkami stresu przez wiele godzin lub dni.

Przebudzenie intuicji
Punkt między brwiami jest uważany za „trzecie oko” w wielu tekstach ajurwedyjskich. Jak wspomniano wcześniej, jest to centrum intuicji i przewidywania, a także punkt duchowego przebudzenia. Shirodhara przynosi korzyści umysłowi, ponieważ stymuluje ten punkt i otwiera trzecie oko, prowadząc do swobodnego przepływu sił życiowych lub prany. Usuwa wszelkie blokady w kanałach energetycznych umysłu i pomaga osobie spojrzeć na wydarzenia pogrzebane w przeszłości z punktu widzenia, który nie był wcześniej dostępny. Co więcej, olej Shirodhara pomaga również uzyskać ogromną jasność umysłu, aby poradzić sobie z przeszłymi traumami, przeżyciami emocjonalnymi i nierozwiązanymi bólami.

Poprawia jakość snu
Bezsenność i problemy ze snem stały się powszechnym problemem osób prowadzących szybki tryb życia, czyli dla większości z nas. Brak lub nieregularność snu może być bardzo wyczerpująca i prowadzić do letargu, pogorszenia zdolności podejmowania decyzji i funkcji umysłowych, a także negatywnie wpływać na samopoczucie fizyczne i emocjonalne. Wiadomo, że leczenie Shirodhara obniża poziom kortyzolu w organizmie, łagodząc w ten sposób objawy stresu oraz poprawiając jakość i długość snu.

Zwalcza niepokój
Terapia Shirodhara to naturalny sposób na stres. Dzięki relaksującemu masażowi głowy i olejkom ziołowym Shirodhara eliminuje toksyny z głowy i poprawia funkcje poznawcze mózgu. Reguluje poziom hormonu serotoniny w organizmie, co przyczynia się do podniesienia poziomu szczęścia i dobrego samopoczucia jednostki. W konsekwencji zmniejsza również objawy niepokoju, takie jak choćby zimne dłonie i stopy.

Przywraca równowagę Vata
Zaostrzona dosha Vata w ciele może prowadzić do niechcianych i chaotycznych myśli, kłopotów z koncentracją i pamięcią, niepokoju. Shirodhara to doskonała terapia i środek na uspokojenie nadmiaru doshy Vata. Równoważące właściwości olejków ziołowych stosowanych w Shirodharze przeciwdziałają chłodnej, lekkiej i zmiennej naturze doszy Vata, łagodząc w ten sposób objawy braku równowagi Vata.

 

Dostępne opcje:

0,5h250 zł /os.
1h280 zł /os.

Kup teraz on-line

Aby ułatwić Ci to zadanie proponujemy zakup Voucherów Upominkowych za pośrednictwem naszego sklepu internetowego, płacąc wygodnie poprzez szybki przelew lub kartą. Jeśli zależy Ci na czasie możemy wysłać również voucher elektroniczny, w chwili otrzymania informacji o dokonanej płatności.

Tego produktu nie ma na stanie i nie jest dostępny.

SKU: Brak danych