Shirodhara w sanskrycie oznacza „shiro” – głowa i „dhara” – przepływ. Jest to niezwykle skuteczna technika relaksacyjna, w której układ nerwowy jest głęboko uwalniany przez zastosowanie ciepłego olejku leczniczego do obszaru głowy, tzw. trzecie oko. Wypływa ze specjalnego pojemnika umieszczonego na stojaku cienkim strumieniem. Procedura jest w pozycji leżącej.

Shirodhara jest uważana za zabieg odmładzający i oczyszczający w Ajurwedzie i ma ogromne znaczenie w zapobieganiu wielu chorobom. W wyniku działania oleju nagromadzone toksyny są wydzielane z organizmu, a jednocześnie dostarczają składników odżywczych dla ciała i umysłu. Shirodhara wzmacnia organizm, odmładza, spowalnia starzenie, wydłuża wiek. Pomaga w leczeniu chorób gardła, oczu, uszu, nosa, wspomaga krążenie krwi, poprawia pamięć, odżywia włosy i skórę głowy, spowalnia siwienie, wspomaga wzrost włosów, odmładza skórę. Jest to jedna z najskuteczniejszych metod usuwania stresu i napięcia, leczenia migreny, bólów głowy i kręgosłupa szyjnego, pomagania w zaburzeniach nerwowych, eliminowania lęku, strachu, pomagania w leczeniu bezsenności.

Zmniejsza wysokie ciśnienie krwi, działa na astmę, korzystnie wpływa na cukrzycę, obniża poziom cholesterolu, wspomaga leczenie wrzodów żołądka, działa na powiększoną prostatę i wspomaga reumatyzm. Ogólnie uspokaja i odpręża ciało. Równowaga ciała i umysłu.

Shirodhara w terapii.

W przypadku leczenia łagodniejszych chorób wymienionych powyżej zaleca się wykonywanie kilku procedur co najmniej raz w tygodniu, w przypadku ciężkich chorób zaleca się poddanie kursowi 14–21 dni. Terapia jest również odpowiednia dla dzieci od 10 lat.

W przypadku zabiegów wielodniowych cena ustalana jest indywidualnie po uzgodnieniu z klientem.

Dostępne opcje:

0,5h*150 zł /os.
1h230 zł /os.

* - masaż realizowany wyłącznie w pakiecie

Kup teraz on-line

Aby ułatwić Ci to zadanie proponujemy zakup Voucherów Upominkowych za pośrednictwem naszego sklepu internetowego, płacąc wygodnie poprzez szybki przelew lub kartą. Jeśli zależy Ci na czasie możemy wysłać również voucher elektroniczny, w chwili otrzymania informacji o dokonanej płatności.

Tego produktu nie ma na stanie i nie jest dostępny.

SKU: Brak danych