Skip to content

Od wieków ludzkość przypisuje kamieniom terapeutyczne działanie. W ich moc wierzono już ponad 3000 lat temu, a potem, z biegiem czasu, ich właściwości poparto naukowymi badaniami. Co jest w nich tak wyjątkowego?

Ten dar natury pochodzi z zastygłej lawy wulkanicznej. Mając w sobie dużą ilość żelaza kamienie bazaltowe doskonale utrzymują temperaturę, mogą zarówno doskonale rozgrzewać jak i chłodzić. Temperatura kamieni podczas masażu nie przekracza 60 stopni Celsjusza i jest dostosowywana do indywidualnych odczuć osoby masowanej. Terapeuta stopniowo przyzwyczaja skórę pacjenta do ciepła, rozgrzewając ciało różnymi technikami masażu relaksacyjnego (głaskanie, rozcieranie , ugniatanie). Ciepło kamieni pomaga w rozluźnieniu mięśni i uwalnia ciało od napięć i stresu.

Uważa się, że kamienie wulkaniczne łączą w sobie moce wszystkich czterech żywiołów, dzięki czemu przekuwają negatywne emocje w człowieku na siłę do działania. Ułożone w okolicy czakr, pobudzają je, uwalniając nasze energie witalne.
Za pomocą kamieni można też stymulować odpowiednie punkty reflektoryczne, w ramach akupresury. Masaż ten łączy więc w sobie elementy termoterapii, drenażu, akupresury i aromaterapii.

Masaż kamieniami wpływa na poprawę samopoczucia oraz promienny wygląd. Poleca się go osobom zestresowanym, przemęczonym, o osłabionym układzie odpornościowym oraz w przypadku, gdy pacjent cierpi na bóle stawów i mięśni.

Czerp z natury to, co najlepsze. Umów się na masaż gorącymi kamieniami https://www.pranaspa.pl/masaz-goracymi-kamieniami-bazaltowymi

Nie przegap naszych niesamowitych ofert!

Zapisz się już dziś i odbierz prezent powitalny.