Skip to content

PORADNIK MASAŻOWY PRANA SPA

Wiemy, że dla wielu z Was masaż w Prana Spa to pierwsze zetknięcie z orientalnymi technikami relaksacyjnymi. Przygotowaliśmy krótki poradnik, który pomoże Wam lepiej poznać naszą „rutynę” masażową i sprawi, że do salonu wejdziecie pewni siebie i gotowi na spotkanie z Indiami (lub Indonezją 😉). Skupimy się na trzech najważniejszych aspektach, czyli:
1. Co musisz wiedzieć przed masażem?
2. Co będzie się działo w trakcie masażu?
3. Słyszysz “massage is finish”, co dalej?

Przed masażem
Zaplanuj swoją wizytę – znajdź chwilę, aby nie spieszyć się ani przed, ani po masażu. Następnie zarezerwuj masaż – możesz to zrobić telefoniczne, mailowo, przez Booksy. Wybierz wygodną dla siebie opcję.
Pamiętaj, że głód nie pozwoli Ci się zrelaksować. Przed masażem zjedz lekkie danie i zdecydowanie unikaj ciężkich potraw. Ciepły prysznic przed masażem będzie dobrym pomysłem – lekko rozluźni Twoje mięśnie, a skóra szybciej wchłonie oleje stosowane podczas masażu. Większość masaży całego ciała obejmuje też masaż twarzy, więc lepiej nie mieć wtedy makijażu. W łazience znajdziesz kosmetyk do demakijażu, więc możesz zmyć makijaż w salonie.
Do salonu przyjdź 5 minut wcześniej, będziesz mieć czas na skorzystanie z toalety oraz krótką chwilę na wyciszenie. Jeśli masz jakieś pytania – zadaj je. Recepcja odpowie na Twoje wątpliwości i przekaże wszystkie ważne informacje. Na jedno z nich odpowiemy od razu – za swoją wizytę możesz zapłacić kartą lub gotówką. Ostatnie i najważniejsze: wycisz telefon 🙂 Postaraj odciąć się od negatywnych bodźców. Wsłuchaj się w muzykę.

Podczas masażu
Recepcja wskaże Ci pokój, w którym będzie odbywał się masaż. Do masażu będziesz mieć przygotowaną jednorazową bieliznę, którą należy założyć. Jeśli wolisz, możesz zostać w swojej bieliźnie. Dbamy o Twój komfort i szanujemy Twoją prywatność, dlatego części ciała, które nie są w danym momencie masowane, są zasłonięte ręcznikiem.
Wskaż terapeutce miejsca, które chcesz otoczyć szczególną troską lub ostrożnością. Wielu Gości przychodzi do nas z konkretnym problemem, dlatego jeśli doskwierają Ci jakieś dolegliwości – powiedz nam o nich.
Techniki niektórych masaży powodują, że masaż może być mocniejszy w odczuciu. Jeśli masaż jest za mocny lub za słaby – poinformuj o tym terapeutkę. Dopasuje się do Twoich potrzeb. Terapeutki pochodzą z Indii oraz Indonezji, więc rozmawiają tylko w języku angielskim. Wszystkie ważne informacje możesz też przekazać w recepcji, która przedstawi je terapeutce.

Po masażu
Terapeutka poinformuje Cię o skończonym masażu. Poczekaj chwilę aż opuści pokój i da Ci przestrzeń oraz czas, aby “wrócić do rzeczywistości” po masażu. Przebierz się w swoje rzeczy i nie martw się o stan pokoju po masażu – terapeutka posprząta go po Twoim wyjściu. Jeśli chcesz docenić pracę naszych terapeutek możesz zostawić im napiwek. W każdym pokoju masażu znajdziesz do tego specjalnie przeznaczone pudełeczko. Po masażu wypij szklankę wody lub herbaty. Zrelaksuj się jeszcze chwilę, zanim opuścisz salon.

 

 

 

 

 

 

Nie przegap naszych niesamowitych ofert!

Zapisz się już dziś i odbierz prezent powitalny.