Skip to content

Masaż często postrzegany jest jako zwykła przyjemność lub nawet zachcianka. Warto jednak zdać sobie sprawę dlaczego nasz organizm potrzebuje takiej terapii.

Jeśli nie masz konkretnych i poważnych dolegliwości zdrowotnych – wybranie się na masaż raz w miesiącu jest świetnym punktem wyjścia. Jednak w zależności od Twojego obciążenia stresem i poziomu aktywności fizycznej –  optymalny zalecany czas między sesjami masażu może się różnić. Warto na początek skorzystać z konsultacji lekarskiej, aby dobrze poznać swój stan zdrowia. Jeśli doświadczasz wysokiego poziomu stresu, chcesz wyleczyć konkretną dolegliwość lub po prostu nadrobić lata złych nawyków, takich jak siedząca praca, brak ruchu, zaniedbywanie organizmu, konieczne może być częstsze korzystanie z masażu, przynajmniej dopóki problem nie zostanie doprowadzony do optymalnego poziomu, stanu łatwiejszego do opanowania i radzenia sobie z nim. Jeśli chcesz pozbyć się konkretnego problemu, sesje masażu powinny być na tyle regularne i często, abyś podczas kolejnego spotkania nadal odczuwał pozytywne skutki poprzedniego. Dzięki temu terapeuta nie będzie musiał za każdym razem wykonywać tej samej pracy, ale skupi się na dalszej pracy oraz progresie, bazując na już uzyskanych efektach.

Ważne jest również, aby zdać sobie sprawę, że jeśli przerwiesz rytm leczenia, powrót do stanu sprzed przerwy może wymagać nawet kilku sesji. Wspaniałą rzeczą w ludzkim ciele – mającym pamięć mięśniową – jest to, że po naprawieniu „szkód” potrzeba mniej sesji, aby utrzymać zdrowe nawyki i wypracowaną na nowo postawę.

Masaż nadal często postrzegany jest jedynie jako przyjemność lub luksus czy zbytek w wolnym czasie. Warto jednak zdać sobie sprawę, że nasz organizm potrzebuje takiej terapii regularnie. Im częściej będziesz korzystać z masażu, tym łatwiej będzie Ci zachować dobre zdrowie. Masaż to nie zachcianka – to wspaniały wstęp do wypracowania zdrowego ciała, umysłu i duszy.

Nie przegap naszych niesamowitych ofert!

Zapisz się już dziś i odbierz prezent powitalny.