Skip to content

Organizm człowieka to niezwykła maszyneria, w której wszystkie elementy oddziałują na siebie wzajemnie. Dłoń, podobnie jak stopa, zawiera dokładną mapę całego ciała, a poszczególne punkty na niej są odbiciem (refleksem) danego narządu.

Naukę o refleksach (punktach na stopach, dłoniach, twarzy) od wieków stosuje się w medycynie chińskiej i nie tylko. Leczenie poprzez uciskanie refleksów znali Egipcjanie już ok. 2300 lat p.n.e. Wszystkie organy w naszym ciele są ze sobą połączone, ich praca oddziałuje na siebie, uzupełnia się. Układ nerwowy, limfatyczny, oddechowy, pokarmowy, krążenia, rozrodczy czy immunologiczny, funkcjonują równolegle i w bezpośrednim związku z naszymi emocjami i myślami, stale na siebie oddziałują. Wszystko to tworzy jedną całość stanowiąc o naszym zdrowiu bądź chorobie.

Według założeń Ajurwedy czy Tradycyjnej Medycyny Chińskiej wszystkie elementy, z których składa się człowiek, muszą być uzdrowione, współpracować ze sobą, aby móc cieszyć się pełnią sił. Zgodnie z Tradycyjną Medycyną Chińską nasze narządy kumulują emocje np. wątroba to złość, nerki – lęk, płuca odpowiadają smutkowi.

Masowanie konkretnego refleksu to nic innego, jak drażnienie receptorów skórnych. Wywołuje to szereg impulsów do centralnego układu nerwowego. Przekazywane są one do ośrodków regulacji krążenia.
Pobudzanie tych ośrodków powoduje rozszerzanie naczyń krwionośnych danego narządu i poprawę jego ukrwienia. Zwiększa się ilość tlenu w tym obszarze, czego konsekwencją jest przyśpieszenie przemiany materii, wypłukanie toksyn i dostarczenie większej ilości przeciwciał, które stoją na straży naszego zdrowia.

Masaż dłoni jest niezwykle przyjemny i relaksacyjny. Terapeuta okrężnym lub punktowym ruchem masuje każdy centymetr skóry, przede wszystkim po wewnętrznej stronie dłoni. W ten sposób stymulowane są tysiące zakończeń nerwowych. Pobudzanie tych ośrodków powoduje rozszerzanie naczyń krwionośnych narządu odpowiadającego refleksowi i poprawę jego ukrwienia. Zwiększa się ilość tlenu w tym obszarze, czego konsekwencją jest przyśpieszenie przemiany materii, wypłukanie toksyn i dostarczenie większej ilości przeciwciał, które stoją na straży zdrowia. Uciskając palce, oddziałujemy na głowę, masując środek dłoni – na wątrobę czy żołądek.

Nie przegap naszych niesamowitych ofert!

Zapisz się już dziś i odbierz prezent powitalny.