Skip to content

Ajurweda to wiedza indyjska, która ma 5 tysięcy lat i jako medycyna naturalna została uznana przez Światową Organizację Zdrowia. Jej podstawą są masaże i zabiegi mające przynieść równowagę ciała i ducha.

Shiroabhyanga to masaż głowy opuszkami palców z użyciem ciepłego oleju. Terapeuta skupia się na konkretnych punktach głowy, nazywanych w sanskrycie marma. Punkty te rozmieszczone są na liniach kanałów energetycznych nadi. Zabieg ten pełni w ajurwedzie bardzo istotną funkcję leczniczą, gdyż pobudza naturalne siły organizmu do samouzdrawiania. Masaż obejmuje spokojne ruchy wykonywane na głowie i włosach.

Starożytna technika masażu głowy shiro pozwala pacjentowi na uwolnienie nagromadzonego napięcia i wyciszenie umysłu. Olejowy masaż głowy uspokaja i działa relaksująco, wprowadzając harmonię na głębokim poziomie. Poprawia koncentrację i wprowadza spokój umysłu. Działa leczniczo w przypadku bólów głowy i wypadania włosów.

Lista korzyści płynących z masażu shiroabhyanga jest znacznie dłuższa: masaż uwalnia napięcie w kluczowych obszarach, przywraca ruchomość stawów karku i ramion, zmniejsza zmęczenie oczu, bóle głowy i migrenę, poprawia krążenie krwi i krążenie w sztywnych mięśniach. Równoważy centralny układ nerwowy, stymuluje układ krążenia i limfatyczny, pomaga uwolnić toksyny z organizmu, przyspieszając w ten sposób ogólne oczyszczenie całego ciała. Zmniejsza zaburzenia snu i bezsenność, zwiększa koncentrację i sprzyja jasnemu myśleniu. Pomaga łagodzić zmęczenie psychiczne, drażliwość, stres emocjonalny, jest także zalecany jako terapia uzupełniająca w przypadku depresji i lęku.

Masaż Shiro Abhyanga ma też fantastyczny wpływ na urodę. Dzięki poprawie cyrkulacji krwi w skórze głowy, wzmacnia cebulki włosowe, a ponadto pozwala zapobiegać wypadaniu oraz siwieniu włosów i pobudza wzrost kosmyków. Ciepły olej wmasowywany podczas zabiegu w skórę głowy wykazuje również działanie kojące oraz sprawia, że włosy stają się błyszczące, miękkie i lepiej odżywione.

Nie przegap naszych niesamowitych ofert!

Zapisz się już dziś i odbierz prezent powitalny.