Skip to content

Drzewo moringa nazywane jest w Indiach drzewem długowieczności lub… drzewem cudów! Moringa to jeden z ciekawszych olejów roślinnych wykorzystywanych w kosmetyce. Pierwsze wzmianki na jego temat pochodzą z 1400 roku p.n.e. z Egiptu – wykorzystywano go wówczas jako składnik bazowy dla kosmetyków przeciwzmarszczkowych z kadzidłem, papirusem i sfermentowanym sokiem roślinnym. Najważniejsze składniki odżywcze olejku to: kwasy tłuszczowe (oleinowy, palmitynowy, stearynowy, arachidowy i linolowy), minerały (potas, żelazo, mangan ) i witaminy (C, A, E). Moringa zawiera 7 razy więcej witaminy C niż pomarańcze oraz cztery razy więcej witaminy A niż marchew. Nic dziwnego, że znajduje się na szczycie listy superfoods – zarówno w kategorii żywienia jak i w kosmetyce. Olej moringa jest bogaty w chrom, który ma duże znaczenie przy zwalczaniu objawów stresu. Z tego też powodu, masaże z użyciem tego oleju przynoszą niezwykłą ulgę spiętym mięśniom, ale też niespokojnym myślom. Moringa pobudza produkcję kolagenu oraz procesy naprawcze skóry, zmniejsza widoczność zmarszczek i odmładza nasze ciało i twarz. Wykazuje się zawartością aż 46 różnych antyoksydantów, chroniących komórki naszego organizmu przed rozwojem chorób oraz przedwczesnym starzeniem. Poza tym działa łagodząco na zmiany skórne, bóle mięśniowe czy stawowe, a także na podrażnienia związane z nadmierną ekspozycją na słońce.

Składniki olejku moringa skutecznie chronią skórę przed szkodliwymi substancjami takimi jak smog czy dym papierosowy, tworząc barierę ochronną i zapobiegając osadzaniu się  cząsteczek zanieczyszczonego powietrza na skórze. Moringa ma zdolność do wyłapywania i neutralizowania wolnych rodników, a także chroni komórki skóry przed stresem oksydacyjnym, który może doprowadzić do rozwoju wielu chorób cywilizacyjnych.

W Prana Spa olejek moringa znajdziecie m.in. w składzie kosmetyków Cheevalome, przy pomocy których wykonujemy np. masaż przeciwbólowy. Olejki Cheevalome można również nabyć w naszej recepcji i korzystać z ich niezwykłych dobrodziejstw w domowym zaciszu.

 

Nie przegap naszych niesamowitych ofert!

Zapisz się już dziś i odbierz prezent powitalny.